A teológus szak hallgatói megismerkednek a református teológia szakterületeivel, tanulmányaik végén záróvizsgát tesznek és “teológus oklevelet” kapnak.
A jelentkezőnek az alábbi okmányokat kell a jelentkezéshez csatolni:
a) egyháztagságának igazolását,
b) saját kézzel írt önéletrajzot (1,5-2 oldal),
c) az érettségi bizonyítvány másolatát,
d) nem a felvételi eljárás évében érettségizett jelentkezőknek 3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítványt,
e) a középiskolai bizonyítvány másolatát,
f) a többletpontok beszámítására való jogosultságot igazoló dokumentumok másolatát,
g) a korábban megszerzett diploma másolatát
h) motivációs levelet.
A nem magyar nyelven kiállított irat, dokumentum csak hiteles magyar fordítással ellátva fogadható el a felvételi eljárásban.
A felvételi eljárás részei:
a) Pályaalkalmassági vizsga (írásbeli és szóbeli) célja nem egyházi alkalmazotti hitéleti képzésen: a jelentkezők általános felkészültségéről, tájékozottságáról, pályaalkalmasságáról, egyházi kötődéséről való meggyőződés.
b) Felvételi pontok kiszámítása: célja a pályaalkalmassági vizsgán megfelelt jelöltek szakmai felkészültségének minősítése, rangsor felállítása.
A teológia szak, valamint a teológia szak - lelkész szakirány és a katekéta–lelkipásztori munkatárs alapszak esetében a diszlexia és a diszgráfia, valamint a súlyos mentális vagy pszichés zavar a pályaalkalmasság vonatkozásában kizáró oknak minősül. Az e szakokra jelentkezőknek a jelentkezéskor írásban kell nyilatkozniuk, hogy nem szenvednek diszlexiában, diszgráfiában és nincs súlyos mentális vagy pszichés zavaruk.