Az alapképzési szak célja olyan keresztyén szociális munkások (diakónusok) képzése, akik a keresztyén értékekre támaszkodva, evangéliumi szellemben, a szociális munkára vonatkozó globális alapelvek és alapvető módszerek birtokában képesek a szükséget szenvedő embertársaiknak, holisztikus szemléletben segítséget nyújtani. Felkészültek a társadalmi feszültségek okozta egyenlőtlenségek kezelésében közreműködni és képesek együttműködni interprofesszionális módon az állam, az önkormányzatok, az egyházak és a civil szervezetek szociális és egészségügyi intézményrendszerének különféle szakterületein munkálkodó szakemberekkel. A keresztény szociális munkás olyan készségekkel és képességekkel bír, amely segíti őt az egyének, családok, gyülekezetek problémamegoldó képességének fejlesztésében, az egyének és közösségeik társadalmi integrációjának támogatásában, a kívánatos együttműködés elősegítésében. Az alapfokozatot szerzetteknek lehetőségük nyílik a végzettségük és szakképzettségük szerinti elhelyezkedésre, illetve arra, hogy tanulmányaikat mesterképzésben folytassák. A képzés megfelel a szociális képzésekre vonatkozó hazai és nemzetközi szakmai elvárásoknak, illeszkedik az európai térség szociális és diakóniai szakképzettségeivel szemben támasztott követelményekhez.
A jelentkezőnek az alábbi okmányokat kell a jelentkezéshez csatolni:
a) egyháztagságának igazolását,
b) saját kézzel írt önéletrajzot (1,5-2 oldal),
c) az érettségi bizonyítvány másolatát,
d) nem a felvételi eljárás évében érettségizett jelentkezőknek 3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítványt,
e) a középiskolai bizonyítvány másolatát,
f) a többletpontok beszámítására való jogosultságot igazoló dokumentumok másolatát,
g) a korábban megszerzett diploma másolatát
h) motivációs levelet.
A nem magyar nyelven kiállított irat, dokumentum csak hiteles magyar fordítással ellátva fogadható el a felvételi eljárásban.
A felvételi eljárás részei:
a) Pályaalkalmassági vizsga (írásbeli és szóbeli) célja nem egyházi alkalmazotti hitéleti képzésen: a jelentkezők általános felkészültségéről, tájékozottságáról, pályaalkalmasságáról, egyházi kötődéséről való meggyőződés.
b) Felvételi pontok kiszámítása: célja a pályaalkalmassági vizsgán megfelelt jelöltek szakmai felkészültségének minősítése, rangsor felállítása.